Biblioteka inspiruje

Po raz trzynasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Program ten jest akcją społeczną angażującą wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w edukacji, w poprawie jakości życia, prestiżu zawodu bibliotekarza. Ma także zainteresować książką całe społeczeństwo. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem – biblioteka inspiruje.

Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczynają się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja i trwają do 15 maja.

W ramach tegorocznej edycji Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu swoim czytelnikom zaproponowała:

– Z okazji Dnia Bibliotekarza – Zrób nam i sobie prezent – Wypożycz książkę,

– Książka z inspirującą dedykacją – wystawa książek z autografem i dedykacją pisarzy m. in.: Toma Justyniarskiego, Agnieszki Frączek, Wiesława Drabika, Anny Onichimowskiej.

– Jan Paweł II – patron PG w Krasnosielcu – wystawa wydawnictw albumowych ze zbiorów biblioteki szkolnej,

– Inspirujące nowości – wystawa nowości bibliotecznych, które mamy nadzieję że będą inspiracją do ciekawych poczynań, poznawania otaczającego świata i języka polskiego,

– Zainspiruj się Sienkiewiczem – wystawa książek Noblisty z naszych zbiorów z okazji trwającego Roku Sienkiewicza,

– Finał I przasnyskiej edycji Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę”, w którym uczennica kl. 1 a PG Julia Sobocińska zajęła II miejsce,