Amelin w zawodach międzypowiatowych tenisa stołowego

13 maja w hali SP nr 3 w Ostrołęce odbyły się między powiatowe eliminacje w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Nasza szkoła miała prawo wystawić jedną drużynę dziewcząt oraz dwie ekipy chłopców.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym, tak więc przegrany od razu odpadał z dalszej rywalizacji. Po zaciętych bojach dziewczęta minimalnie uległy w II rundzie, późniejszym triumfatorkom z Olszewa Borek 2:3, co pozwoliło nam zająć piąte miejsce na 12 startujących drużyn. Natomiast chłopcy mogą pochwalić się olbrzymim sukcesem ! Zarówno pierwsza jak i druga drużyna dotarła, aż do finału. W pojedynku między sobą górą była „jedynka”. Starsza drużyna mimo sporych kłopotów pokonała drugi zespół 3:1 i wywalczyła pierwsze miejsce w całym turnieju. Dzięki świetnej dyspozycji dwie amelińskie drużyny będą reprezentowały rejon ostrołęcki w finałach wojewódzkich, które odbędą się 18 maja w Jeżewie koło Sierpca. Gratulacje!

Za udział w turnieju drużyny zostały odznaczone medalami, dyplomami, a także pamiątkowymi pucharami za miejsca na podium.