Wycieczka do Warszawy

W poniedziałek 16 maja 2016 r. odbyła się jednodniowa wycieczka z Drążdżewa do Warszawy uczniów klas I a, I b i II. Na wycieczkę uczniowie pojechali pod opieką nauczycieli: Elżbiety Szewczak, Bożeny Kołakowskiej, Anny Zega i Michała Walaska.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Widzieliśmy Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta.

Następnie udaliśmy się do manufaktury słodyczy „Cukier – Lukier”. Tam mieliśmy okazję przyjrzeć się temu, w jaki sposób powstają ręcznie robione słodycze. Dowiedzieliśmy się także jak to jest z różnorodnością kolorów łakoci, skąd pochodzą poszczególne barwniki oraz co jest „tajemnym” składnikiem lizaków. Każdy z uczniów miał też możliwość samodzielnego zrobienia własnego lizaka – które pięknie zapakowane, opatrzone i podpisane trafiły później do bliskich ich twórców oraz ich samych.

Później udaliśmy się do ogrodu zoologicznego. Zwierzęta żyjące w ZOO wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Najbardziej uczestnikom podobały się małpy, goryle, lwy, słonie. Zwiedzający mieli okazję podziwiać rozmaite gatunki ptaków i ssaków zamieszkujących cały świat. Uzupełnieniem pokazu były ciekawostki z ich życia umieszczone na tablicach i w gablotach na trasie spaceru. Dzieci podziwiały słonie, żyrafy, rekiny, krokodyle, lwy, hipopotamy, pelikany, nosorożce, sowy i wiele innych gatunków zwierząt.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Mcdonalds w Nieporęcie. Oprócz posiłku dla dzieciaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci spędziły przyjemnie czas w strefie zabaw „Gym&Fun”, gdzie mogły pograć na mini boisku do koszykówki, pobiegać na torze do biegu z przeszkodami, czy też wystartować w wyścigu rowerowym.

Z wycieczki wróciliśmy o godz. 19 Na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice. Wszyscy bezpiecznie rozeszli się do domów, aby opowiedzieć rodzicom o swoich przeżyciach.

Wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy te piękne miasto.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »