Zdrowe czytanie

W dniu 15 kwietnia 2016 r. panie z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu przeprowadziły w szkole w Drążdżewie zajęcia na temat zdrowego odżywiania się. Najpierw panie spotkały się z uczniami klas I, a następnie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Panie chcąc przybliżyć dzieciom zasady zdrowego odżywiania się zaprezentowały swoim słuchaczom różnorodne teksty literackie związane ze zdrowym stylem życia. Dzieci wysłuchały m.in. krótkiej inscenizacji z podziałem na poszczególne witaminy, wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy i wiele innych humorystycznych utworów związanych z rolą warzyw i owoców w codziennym odżywianiu się. Było naprawdę wesoło, kolorowo i zdrowo. Dzieci uważnie słuchały, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, oglądały obrazki warzyw i owoców oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na koniec spotkania dzieci kolorowały obrazki różnorodnych warzyw i owoców. Małym słuchaczom bardzo spodobały się zajęcia. Z pewnością zgromadzone wiadomości i spostrzeżenia wpłyną na poprawę jakości stylu życia naszych dzieci.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »