Poznajemy lektury

W dniu 19 maja 2016 r. w ramach realizacji projektu: „Książki naszych marzeń” odbyły się zajęcia biblioteczne z cyklu „Znamy lektury”, które przeprowadził Michał Walasek – szkolny bibliotekarz. W projekcie wzięli udział uczniowie z poszczególnych klas. Każda lektura była odpowiednio dobrana do wieku dzieci.

W klasie III była omawiana książka Romana Pisarskiego: „O psie, który jeździł koleją”. Po zapoznaniu się z lekturą uczniowie rozwiązali test. Test składał się z 18 pytań, w tym 17 pytań zamkniętych i jedno pytanie otwarte. Pytanie otwarte dotyczyło dokonania opisu psa Lampa. Zwycięzcą konkursu została Klaudia Bednarczyk. Uczniowie obejrzeli też prezentację multimedialną pt. „Zwiedzamy Włochy z psem Lampo”. Odbyli wirtualną podróż do miejscowości, w których przebywał Lampo. Zwiedzili piękny kraj, Włochy. „O psie, który jeździł koleją” to wzruszająca opowieść o bohaterskim psie Lampo, który poświęcił życie, ratując dziewczynkę. To opowieść o wielkiej przyjaźni i wierności. To prawdziwa historia, jakże wzruszająca i interesująca. Każdemu może zakręcić się łezka w oku. Natomiast w klasie VI zajęcia dotyczyły lektury Edmunda Niziurskiego: „Sposób na Alcybiadesa”.

Uczniowie rozwiązali test ze znajomości tej lektury, który składał się z 16 pytań zamkniętych. Zwycięzcą konkursu została Natalia Bastek, która jako jedyna poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania. „Sposób na Alcybiadesa” to ciekawa i wciągająca książka. Jest pisana bardzo ciekawym, potocznym językiem. Lektura ta jest przeznaczona zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych, gdyż mogą oni przypomnieć sobie młode szkolne lata.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »