„Nie pal przy mnie, proszę”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Drążdżewie uczestniczyła w bieżącym roku szkolnym w Ogólnopolskim Programie Antynikotynowym: „Nie pal przy mnie, proszę”.

Ogólnopolski program skierowany jest do uczniów klas I-III. Jest on kontynuacją ubiegłorocznego programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

W poprzednim roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie obecnych klas II-III, natomiast w bieżącym roku szkolnym program obejmuje uczniów klas I „a” i I „b”. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Program realizowany był w formie zajęć warsztatowych, na których stosowano głównie metody aktywizujące. Treści w nim zawarte były uporządkowane w pewną całość i dotyczyły zdrowia – czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki sympatycznej wiewiórce Wiki, która towarzyszyła im w zajęciach, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Na zajęciach były wykonywane ciekawe prace plastyczne. Interesującym środkiem dydaktycznym okazał się „Wierszyk o Wiki” i krzyżówka o zdrowiu.

Uczniowie wykonali bardzo pomysłowe, ciekawe i wymowne znaczki z hasłem przewodnim „Nie pal przy mnie, proszę”. We wszystkich działaniach dzieci wykazały dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję.

Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy Programu „Nie pal przy mnie, proszę”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, gdyż dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały polecenia i zadania.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »