Konkurs recytatorski

W dniu 24 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Sypniewie odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza pod hasłem: „Podróże w czasie i w przestrzeni…”

W konkursie wzięło udział 27 uczestników z dziewięciu gimnazjów powiatu makowskiego. Każdy z uczestników recytował dwa utwory. Recytację oceniało jury w składzie: Roman Zakrzewski, Hanna Głażewska i Wanda Pawłowska. Oceniano dobór tekstów, interpretację utworów, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu reprezentowały trzy uczennice: Żaneta Skwiot, Marta Szydłowska i Julia Sobocińska.

Po powitaniu gości i jurorów przez panią dyrektor Annę Nowak głos zabrał przewodniczący jury dyrektor Roman Zakrzewski. Wprowadził on uczestników i gości w klimat epoki mickiewiczowskiej. Pomiędzy recytatorami sypniewscy gimnazjaliści przedstawili scenki rodzajowe.

Uczennica Żaneta Skwiot z kl. III c zajęła II miejsce, a Marta Szydłowska z kl. II c i Julia Sobocińska z kl. I a zdobyły wyróżnienie.

Poza tym Żaneta Skwiot otrzymała dodatkowo nagrodę Wójta Gminy Sypniewo Jarosława Napiórkowskiego. Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy.

M. Sierak