Żywa lekcja historii w PSP w Drążdżewie

W dniu 24 maja 2016 r. szkoła w Drążdżewie gościła aktorów z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. Przeprowadzili oni dla dzieci żywą lekcję historii pt. „Starożytny Rzym i Galia”. Aktorzy przebrani w stroje legionistów zapoznali uczniów z historią powstania Rzymu. Opowiedzieli również w jaki sposób oraz jacy władcy budowali potęgę imperium. Pokazali także dorobek starożytnych Galów. Widowisko przeplatane było pokazami walk. Uczkowie obserwowali walki Galów z Rzymianami oraz pojedynek Wercyngetoryksa – króla Galów z wybitnym wodzem rzymskim Juliuszem Cezarem. Lekcja była połączeniem spektaklu i zabawy z udziałem uczniów. Uczestnicy poznawali dzieje Rzymian i Galów, ich kulturę materialną i duchową. Dzieci miały okazję wcieli się w role starożytnych wojowników ucząc się tworzenia formacji obronnej tzw. „żółwia bojowego”. Odbył się także konkurs z wiedzy o starożytnym Rzymie. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania związane ze starożytnym Rzymem, a za prawidłową odpowiedź pięcioro uczniów otrzymało pamiątkową monetę rzymską z wizerunkiem Juliusza Cezara. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik spotkania mógł obejrzeć miecze, włócznie, tarcze, zbroje i inne elementy uzbrojenia starożytnych wojowników i stanąć do pamiątkowego zdjęcia z aktorami widowiska. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni – zdobyli nową wiedzę i doskonale się bawili. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Poszerzyło ich wiedzę historyczną i z pewnością pobudziło wyobraźnię niejednego młodego widza. Dziękujemy aktorom widowiska za niecodzienną, żywą lekcję historii.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »