Święto Rodziny w Drążdżewie

W środę 1 czerwca 2016 r., w Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyła się uroczystość z okazji II Szkolnego Dnia Rodziny.

Rodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem i dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje. Święto Rodziny zainaugurowała pani dyrektor Barbara Kluczek, która serdecznie powitała zaproszonych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczestnikom uroczystości.

Podczas tej uroczystości zostały powiązane ze sobą trzy ważne dla dzieci święta: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Część artystyczną na sali gimnastycznej przygotowali uczniowie klas I-VI.

Klasa I „a” zaśpiewała piosenkę: „Karuzela dla Mamy i Taty”.

Klasa I „b” zaśpiewała piosenkę: „Musisz przyjść i usłyszeć” oraz wyrecytowała piękne wiersze okolicznościowe.

Klasa II przedstawiła swój układ taneczny do piosenki: „Come”. Nie zabrakło również wierszy.

Klasa III przedstawiła wszystkim zgromadzonym zabawne widowisko słowno-muzyczne: „Jak to z mamą i z tatą bywało”.

Klasa IV zaprezentowała taniec: „Waka – Waka”, a Karolina Ochenkowska uczennica tej klasy zagrała na keyboardzie melodię: „Fale Dunaju”.

Klasa V zaprezentowała taniec do piosenki: „Wymarzona” oraz taniec do piosenki” „Lambada”. Dorota Kęszczyk, uczennica tej klasy zagrała na keyboardzie „Tango andrusowskie”.

Klasa VI zatańczyła w rytmie: „Czunga – Czanga” oraz przedstawiła 3 scenki o rodzinie. Pokazy taneczne przedstawili również uczniowie z naszej szkoły, którzy są uczestnikami Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier.

Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem wysłuchali swoich pociech. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po programie artystycznym konferansjerzy części artystycznej zaprosili wszystkich uczestników imprezy rodzinnej na boisko szkolne, gdzie odbyła się część kulinarno – sportowa Święta Rodziny. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w licznych konkurencjach sportowych, w takich jak: przeciąganie liny, zabawy z piłką, jazda na rolmetach, gra w piłkę nożną.

W trakcie imprezy można było skosztować grillowanej kiełbaski, wspaniałych, pysznych ciast, cukierków, orzeźwiających napojów oraz lodów.

W tym dniu zorganizowany został również kiermasz książki, gdzie rodzice mogli zakupić swoim pociechom ciekawe, atrakcyjne książeczki w przystępnej cenie.

Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą – za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły byli zadowoleni. Odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w tej uroczystości do integracji naszej społeczności. II szkolny dzień Rodziny odbył się w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »