Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest co rocznie w dniu 5 czerwca, w ponad 100 krajach świata. Tego dnia przypomnienie o głównych problemach ekologicznych oraz poszukiwanie ich rozwiązań staje się sprawą wspólną. Światowy Dzień Ochrony Środowiska powinien trwać przez cały rok. W zasadzie do tej akcji może przyłączyć się każdy na własną rękę. Wystarczy zrewidować codzienne nawyki, sprawdzić, co można zrobić dla najbliższego otoczenia i zacząć działać.

W dniu 7 czerwca Szkoła w Amelinie z tej okazji zorganizowała akcję sprzątania świata. Wszyscy uczniowie otrzymali rękawiczki oraz worki i ruszyli zbierać śmieci, których w naszej wsi jest niemało. Jednak humor nikogo nie opuścił.

Chcielibyśmy, aby nasz teren wokół szkoły stawał się z roku na rok piękniejszy, a o to musimy zadbać wspólnie, zarówno dzieci jak i dorośli. Nie niszczmy tego, co mamy i co wspólnie osiągnęliśmy. Pamiętajmy, że ziemię mamy tylko jedną!!!

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »