Bliżej Europy

W piątek 10 czerwca br. Publiczną Szkołę Podstawową w Amelinie odwiedziła pani Aleksandra Nowak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Ostrołęki. Jak co roku dzięki wizytom pani Aleksandry uczniowie w dwóch grupach I-III i IV-VI uczestniczyli w ciekawych zajęciach z niecodziennymi atrakcjami. Tematem zajęć był „Obywatel Europy”, a uczniowie mieli okazję dowiedzieć się kto to jest obywatel, jaki jest najważniejszy dokument państwa, jak wygląda waluta Europy – EURO, co wyróżnia poszczególne kraje Wspólnoty Europejskiej i wiele, wiele innych. Podczas wyjątkowej lekcji uczniowie mieli okazję sprawdzić jak działa megafon i nagrać swoje wypowiedzi na dyktafon. Zarejestrowane odpowiedzi można było usłyszeć na antenie Radia OKO w dniu 15.06.2016 r.

Pani Aleksandra jak zwykle nie przyjechała z pustymi rękami. Uczniowie zostali obdarowani kolorowymi książeczkami o tematyce europejskiej, mapami Europy, podręcznikami z gotowymi scenariuszami zajęć o Unii Europejskiej oraz grami planszowymi. Wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie zdobyli bardzo dużo ciekawych informacji na temat Europy. Usatysfakcjonowani uczniowie podziękowali pani Aleksandrze Nowak za wizytę i przyznali, że z niecierpliwością będą czekać na kolejne pouczające spotkania.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »