Między magią a fizyką

W dniach 8 – 10.06.2016 r. podczas długich przerw, na korytarzu szkolnym w PSP w Amelinie, odbywały się pokazy doświadczeń przyrodniczych przygotowane przez uczniów koła przyrodniczego, pod hasłem „Badam i odkrywam”. Wcześniej dzieci pod opieką nauczyciela wybrali i opracowali szereg ciekawych i łatwych do wykonania doświadczeń przyrodniczych. Pokazy okazały się „strzałem w dziesiątkę”! Cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów klas 1- 3. Wszyscy chcieli aktywnie w nich uczestniczyć i z zaciekawieniem oczekiwali efektu. „Balon bez dmuchania”, „Wulkan”, „Poduszkowiec”, „Świeczka na wodzie” to tylko nieliczne doświadczenia, które zachwyciły najmłodszych.

Mali laboranci” bardzo dobrze przygotowali się do pokazów, potrafili wytłumaczyć badane zjawiska oraz mieli przygotowane opisy doświadczeń, potrzebnych materiałów oraz zjawisk, jakie towarzyszyły doświadczeniom.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »