Odpowiedzialny kierowca

W dniu 10 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej  w Rakach odbyły się zajęcia edukacyjne ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA przeprowadzone w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną o znakach drogowych, ich rodzajach, kształtach, kolorach, no i oczywiście znaczeniu. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych, podczas których rozwiązywały zagadki, oceniały poprawność zachowań uczestników ruchu drogowego, przypominały zasady prawidłowego przechodzenia przez jednię oraz wcielały się w rolę policjanta kierującego ruchem. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce. Rozmawialiśmy również o przyczynach wypadków samochodowych, w tym o jeździe pod wpływem alkoholu.

Na zakończenie kolorowały znaki drogowe oraz otrzymały książeczki dla siebie i rodziców a także pamiątkowe odblaski.

Małgorzata Regulska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »