Warsztaty teatralne

Nowym pomysłem Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu było zorganizowanie warsztatów teatralnych. Uczestniczyło w nich 16 osób i byli to uczniowie wybrani ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy: Amelina, Drążdżewa, Krasnosielca i Raków. Zajęcia odbywały się w GOK-u, w godzinach popołudniowych. Trwały zaledwie 3 dni, w sumie 9 godz. Warsztaty poprowadził pan Tomasz Rynkowski – aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Prowadzący jest osobą bardzo energiczną i zaangażowaną w to co robi, potrafiącą zmobilizować grupę do pracy. Zajęcia obejmowały podstawowe ćwiczenia teatralne, niezbędne do pracy na scenie, takie jak: emisja głosu, ruch, swoboda sceniczna, improwizacja. W trzecim dniu warsztatów, tj. 14 czerwca odbyło się podsumowanie zajęć poprzedzone krótkim wystąpieniem pana Rynkowskiego, wprowadzającym wszystkich w magiczny świat teatru. Następnie uczestnicy warsztatów zaprezentowali na scenie to wszystko, czego zdołali nauczyć się w ciągu tak krótkiego czasu. Na pokaz zaprosili swoich najbliższych a także koleżanki i kolegów, którzy z zainteresowaniem oglądali ich popisy. Publiczność była zachwycona, czego dowodem były ogromne brawa. Mam nadzieję, że podobne warsztaty uda nam się jeszcze raz zorganizować. Chciałoby się ,żeby trwały dłużej i wzięła w nich udział większa liczba chętnych.

Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »