Sukces Izy

Konkursy organizowane przez KRUS cieszą się w naszej szkole dużą popularnością. Uczniowie chętnie wykonują prace, które od lat wysoko ocenia komisja konkursowa.

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”.  Uczestnicy mieli wykonać prace plastyczne zgodne z regulaminem. Tematyka prac miała nawiązywać do zagrożeń bezpieczeństwa dzieci w okresie wakacji letnich. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – III oraz IV-VI. Udział uczniów w konkursie poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja kierownika KRUS w Makowie Mazowieckim Adama Miecznikowskiego.

Już na etapie powiatowym praca plastyczna naszej uczennicy Izabeli Ferenc (klasa I) została wysoko oceniona, gdyż Iza zajęła w swojej kategorii (klasy 0 – III) I miejsce. Jej praca wzięła udział w ocenie na etapie wojewódzkim ww. konkursu. W Warszawie Iza zajęła II miejsce otrzymując wspaniałe nagrody rzeczowe. Nagrodą za wysokie osiągnięcia w etapie wojewódzkim była też wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

        To nie koniec sukcesów naszej uczennicy. Praca plastyczna Izy otrzymała wyróżnienie specjalne na szczeblu centralnym VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”. Uroczyste podsumowanie etapu centralnego odbyło się 14 czerwca 2016r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Uroczystość była transmitowana na żywo na stronie internetowej  KRUS. Wielu gości zaszczyciło swoją obecnością tą uroczystą galę rozdania nagród. Byli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS w Warszawie, który był głównym organizatorem konkursu, Państwowej Inspekcji Pracy. Byli także przedstawiciele mediów: redakcji dwutygodnika „AGROserwis”, miesięcznuka „Agromechanika”, „Technika w gospodarstwie”, telewizja interaktywna Agronews.com.pl. Po uroczystości uczestnicy wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie sejmu.

     Izie gratulujemy wysokiego osiągnięcia. Jej praca została wyróżniona spośród wielu tysięcy nadesłanych. W konkursie wzięło udział 32697 uczniów z 2331 wiejskich szkół podstawowych. Zaś na szczeblu centralnym nagrodzono i wyróżniono prace tylko 38 uczniów w obydwu kategoriach wiekowych. Myślę, że sukces Izy zachęci do udziału innych w tym i innych konkursach.

Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »