Wycieczka do Ostrołęki

W czwartek, 16 czerwca 2016 r. uczniowie klas II-VI z Drążdżewa wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki. Głównym celem wyjazdu był film, w Kinie Jantar filmu: pt. „Młody Mesjasz”.

Młody Mesjasz” to wielka duchowa przygoda. Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć świat. Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący, a w szczególności polecany jest dzieciom i młodzieży szkolnej, której trudno jest zrozumieć sens pisma ewangelii i realistycznej wizji świata. „Młody Mesjasz”’ to przedstawiony obraz życia małego, kilkuletniego dziecka Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: Jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Film ten znakomicie prowadzi przez ten świat pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie.

Po emocjach kinowych wybraliśmy się na krótki spacer do największej galerii handlowej w regionie – Galerii Bursztynowej, która jest nowoczesnym, eleganckim i wszechstronnym centrum handlowym. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w pizzerii Da Grasso. Zasmakowaliśmy pysznej pizzy i popiliśmy Coca Colą.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Zadowoleni, pełni satysfakcji i pozytywnych emocji wróciliśmy do Drążdżewa.

Wyjazd do kina odbył się w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »