Nikt nie czyta? My czytamy!

10 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Amelinie zebrali się w szkole, aby wspólnie czytać. Podobnie jak społeczności szkolne w całej Polsce włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam jak czytam” ustanawiającą rekord czytania w jednym momencie. Akcja miała na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie dorastającemu pokoleniu, że czytaniem można i należy się chwalić, że jest ono modne i powszechne.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się dużo wcześniej od udekorowania szkoły hasłami promującymi czytelnictwo. Przez cały tydzień na klatce schodowej można było przeczytać m.in. „Czy czytam? No przecież!”, „Książka nie gryzie, książka pochłania”, „Czytanie jest fajne” i wiele, wiele innych. Wcześniejsza promocja akcji polegała także na tym, że każdy uczeń losował tytuł książki, którą miał za zadanie przynieść w piątek na akcję wspólnego czytania.

10 czerwca pogoda co prawda nie dopisała, ale za to dobry humor nas nie opuszczał. Zebraliśmy się w bibliotece aby spędzić chwilę z książką i przygotować się do dalszych przedsięwzięć. Następnie utworzyliśmy łańcuch osób połączonych trzymanymi w rękach książkami. Łączył on wejście do szkoły z biblioteką, a rozpoczynała go Pani Dyrektor Bogusława Więcek. Następnym zadaniem uczestników akcji było narysowanie plakatu promującego czytelnictwo. Wszystkie klasy udały się na salę gimnastyczną, gdzie stworzyły wyjątkowe plakaty, które zostały zawieszone w bibliotece szkolnej. Niestety deszcz przeszkodził nam w realizacji jednego z przedsięwzięć – publicznego marszu z książkami przez Amelin. Dalsze obchody tego niezwykłego dnia odbywały się w nieco mniejszym gronie, we współpracy ze szkolną świetlicą. Podczas tych zajęć uczniowie klas I-III, uczęszczający na świetlicę, wysłuchali wierszy Tuwima oraz uczestniczyli w różnych konkurencjach.

Biblioteka w Amelinie wierzy w zaraźliwość czytania i życzy młodszym i starszym wielu przeczytanych z przyjemnością książek.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »