„Dzieciństwo bez próchnicy”

W bieżącym roku szkolnym Przedszkole w Amelinie uczestniczyło w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zakwalifikować do grona przedszkoli objętych programem „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej”.

Projekt ten jest inicjatywą współfinansowaną w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przez Szwajcarię w ramach współpracy z nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Nadrzędnym celem prowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.

Podczas serii zajęć Przedszkolaki uczyły się m.in.: skąd biorą się zęby, jak codzienna dieta wpływa na stan ich zdrowia, jak prawidłowo czyścić ząbki oraz dlaczego należy chodzić do dentysty.

We wszystkich działaniach najmłodszym towarzyszył bohater programu

,,Dzieciństwo bez próchnicy” królik Pampiś.

Pozostaje mieć nadzieję, iż zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną na zawsze pozostaną w pamięci (i w czynach) przedszkolaków – gdyż jak mówi stare powiedzenie „lepiej zapobiegać, niż leczyć!”

Dzieciństwo bez próchnicy 1 Dzieciństwo bez próchnicy 2 Dzieciństwo bez próchnicy 3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »