Szkolny Konkurs Zbiórki Zużytych Baterii rozstrzygnięty

Samorząd Uczniowski PSP Krasnosielc podsumował wyniki ogłoszonego z początkiem roku szkolnego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii o tytuł „Eko- Klasy”. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Ważenie zużytych baterii odbywało się raz w miesiącu, a protokoły ważenia umieszczano na tablicy SU. Aktywność klas nie malała przez cały czas trwania konkursu. Pracowicie jak mróweczki ciułały baterie gram do grama. Wspomagali ich wychowawcy i pracownicy szkoły. I oto mamy wyniki. Łącznie zebrano 286,44 kg zużytych baterii. Konkurs wygrała klasa I b, zdobywając tytuł „Eko- Klasy”, certyfikat uprawniający do tytułu i nagrodę fundowaną przez SU i Dyrektora szkoły. Zebrali 57,33 kg baterii (na jednego ucznia przypadło 2,73 kg). Drugie miejsce zajęła klasa VI a zbierając 29,8 kg baterii, a trzecie – klasa IV b z masą 28,8 kg baterii. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do recyklingu w nowym roku szkolnym. Kilkanaście pudeł wypełnionych bateriami trzykrotnie odbierała od nas REBA S. A. Organizacja Odzysku. Będziemy kontynuować tę współpracę również po wakacjach, kiedy ruszymy z nową edycją konkursu.

M. Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »