Koniec roku szkolnego w PSP Krasnosielc

W dniu 24 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16. Na początku pan Dyrektor Andrzej Maluchnik powitał wszystkich, podziękował za trud całorocznej pracy i życzył dobrych wakacji.

Dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły dzień rozdania świadectw jest dniem radości i nagrodą za solidną pracę. W czerwcu tego roku ze szkołą podstawową pożegnało się 39 uczniów klas szóstych. Młodsi koledzy życzyli im radości i sukcesów w gimnazjum, pewności siebie, wiary we własne możliwości i łatwości w korzystaniu z wiedzy, którą już posiedli. Absolwenci obiecali godnie reprezentować szkołę, z której odchodzą, być sumiennymi i uczciwymi, dalszą pracą i nauką strzec honoru szkoły.

Pani dyrektor Anna Kardaś dokonała podsumowania roku szkolnego. Przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatów konkursów , w których wzięli udział nasi uczniowie. Na początku przedstawiona została Złota dziesiątka czyli uczniowie z najwyższą średnią w szkole:

1. K. Sendal VI a – 5,75

2. J. Chełchowska V b – 5,42

O. Piórecka IV a – 5,42

M. Kossakowska IV b – 5,42

3. M. Wróblewski V a – 5,33

R. Kowalczyk V b – 5,33

W. Wronowska IV b – 5,33

4. P. Oleksy VI a – 5,25

O. Gałązka VI b – 5,25

G. Krakowiecka V -5,25

A. Kuciej V a – 5,25

Z. Załęska IV a -5,25

S. Skoroda IV b – 5,25

P. Szczepański IV b – 5,25.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy został przyznany tytuł Absolwenta Roku w trzech kategoriach.

W kategorii Uczeń Roku:

– Kinga Sendal z kl. VI a

w kategorii Społecznik Roku:

– Dawid Pełtak z kl. VI b

w kategorii Sportowiec Roku:

– Wiktoria Grabowska z kl. VI a

Nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w konkursach przedmiotowych i zajmowali bardzo dobre miejsca. W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” sukces odniosły następujące uczennice:

– Amelia Sierak uczennica kl. III b (uzyskała 98,75 punktów) – wyróżnienie

– Wiktoria Perzanowska uczennica klasy IV a (uzyskała 102,5 punktów) – wyróżnienie

– Kinga Sendal uczennica klasy VI a (uzyskała 112,75 punktów) – wyróżnienie.

Laureatką konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” została uczennica z kl. III a Łucja Sendal.

Pan wójt gminy Paweł Ruszczyński jak co roku przyznał Stypendium Wójta Gminy. Tegorocznym stypendystą została uczennica klasy VI a Kinga Sendal, stypendium wręczyła Sekretarz Gminy Grażyna Rogala. W dalszej części uroczystości wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Później odbywały się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »