Urodziny Marchewki

10 października 2016 dzieci z oddziałów przedszkolnych w Drążdżewie brały udział w Urodzinach Marchewki. Był to kolejny dzień w ramach edukacyjnych treści z wybranym dominującym kolorem. Tego dnia jak wiadomo wszyscy ubrali się na kolor pomarańczowy. O godzinie 10.00 rozpoczęły się urodziny na sali gimnastycznej. Solenizantkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny”. Następnie dzieci brały udział w konkursach sportowych, bawiły się za pomocą chusty animacyjnej, wyklejały bibułą urodzinowe marchewki oraz częstowały się marchewkowymi przysmakami. Nie zabrakło marchewkowego tortu, świeżo wyciskanego soku z marchwi oraz marchewkowego ciasta. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs „Jesienne cudeńka”, na który dzieci przynosiły wykonane wraz z rodzicami prace przestrzenne z darów jesieni. Z racji tego, że wszystkie prace były kreatywne i bardzo ambitne wszyscy uczestnicy otrzymali sok marchewkowy oraz książeczkę. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach. Celem tego spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów jesieni na przykładzie marchewki. Ten dzień dostarczył wszystkim dzieciom dużej ilości witamin, radości i wspaniałej zabawy. Mamy nadzieję, że „Urodziny Marchewki” staną się naszą przedszkolną tradycją.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »