Wycieczka do Warszawy

W środę 12 października 2016 r wczesnym rankiem pod opieką nauczycieli p. dyrektor B. Kluczek, p. E. Szewczak, p. B. Kołakowskiej i p. M. Walaska udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu, które to znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Tam wraz z przewodnikiem poznawaliśmy przeróżne urządzenia, maszyny i sprzęty używane na co dzień, od prostych konstrukcji sprzed odległych lat po nowoczesne ich odpowiedniki. Obejrzeliśmy pokaźną kolekcję starych motocykli, samochodów, rowerów. Na ekspozycji astronautyki mogliśmy zobaczyć modele rakiet, lądownik księżycowy, planetarium. Poznaliśmy różne instrumenty grające z XIX i XX w. Uwagę naszą wzbudziły pozytywki, szafy grające, katarynki. Zwiedzając wystawę: „Górnictwo” poznaliśmy dawne i współczesne narzędzia górnicze, stroje górnika, ewolucję oświetlenia górniczego, schemat kopalni węgla kamiennego.

W Pijalni Czekolady „Wedel wzięliśmy udział w warsztatach cukierniczych. Każdy z nas otrzymał gorącą czekoladę z bitą śmietaną, słodki upominek oraz wysłuchał słodkiej opowieści o czekoladzie zakończonej krótkim konkursem. Najlepsi uczniowie otrzymali drobne, słodkie upominki. Dowiedzieliśmy się kim byli i czym zasłynęli Karol Wedel i Emil Fryderyk Wedel. Dowiedzieliśmy się też, skąd się bierze czekolada, jakie są rodzaje czekolady i od czego zależy jej kolor i smak.

Zwiedziliśmy ponadto Łazienki Królewskie w Warszawie, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Zobaczyliśmy m.in. królewską kolekcję malarstwa w Pałacu na Wyspie oraz zabytkowe wnętrza Pałacu Myślewickiego – rezydencji bratanka króla Józefa Poniatowskiego, Biały Domek, Starą Oranżerię. Spacerowaliśmy po ogrodach podziwiając ich naturalne piękno i zabytkową architekturę. Łazienki Królewskie to nie tylko piękne wnętrza i przestrzenie. To również unikatowe kolekcje sztuki, wśród których można znaleźć dzieła wielu znamienitych twórców. To miejsce pełne bogactwa architektonicznego i wybitna realizacja idei oświeceniowych, gdzie wysoka kultura spotyka się ze zjawiskową przyrodą.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do McDonalda w Nieporęcie. Oprócz posiłku mieliśmy możliwość rozrywki w strefie zabawy Gym&Fun, gdzie mogliśmy pograć na mini boisku do koszykówki, pobiegać na torze do biegu z przeszkodami, czy też wystartować w wyścigu rowerowym.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Mimo padającego deszczu i chłodu panowała sympatyczna atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »