Spotkanie z Krzysztofem Piersą

19 października 2016 r. odbyło się spotkanie z bardzo interesującą osobą, jaką niewątpliwie jest Pan Krzysztof Piersa. Jest to dziennikarz telewizyjny i internetowy, operator kamery i drona. Człowiek mający różnorodne pasje, m.in. modelarstwo, fantastyka, nurkowanie oraz gry komputerowe. I właśnie głównym tematem spotkania było „Uzależnienie od gier komputerowych”. Pan Piersa jest także autorem pierwszej w Polsce książki pt. „Komputerowy ćpun”. Książki poruszającej problem uzależnienia od gier, coraz częściej dotykający osoby młode, w wieku 15- 30 lat. Autor na własnym przykładzie analizuje ten trudny problem. Sam zaczął grać w wieku 5 lat, początkowo krótko, by po wielu latach dojść do minimum 15 godzin codziennego grania. Wszystko przestało być ważne. Dopiero po 20 latach zorientował się, iż wpadł w nałóg grania i może przegrać swoje życie. W ciekawy sposób opowiadał o swojej walce. Ujawnił też mechanizm wpadania w uzależnienie, pokazał szkodliwe efekty grania na komputerze. To uzależnienie może wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak: agresja, depresja, wyobcowanie ze środowiska. Pokazał też trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Walka z uzależnieniem nie jest prosta. Przeciwnie, jest długa i trudna. Adresatami „Komputerowego ćpuna” są nie tylko osoby uzależnione, ale też ich rodzice. To im autor przekazuje informację, co to są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. Podpowiada, co należy zrobić i jak postępować z dzieckiem uzależnionym.

Organizatorem spotkania dla uczniów gimnazjum i szkoły średniej była Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu. Sala w Gminnym Ośrodku Kultury zapełniła się ok. stoma uczestnikami.

Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »