Otwarcie remizy w Niesułowie

22 października odbyła się uroczystość, na którą wszyscy mieszkańcy Niesułowa czekali długie lata, a mianowicie otwarcie remizy strażackiej. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. Szczepan Borkowski – proboszcz amelińskiej parafii. Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński wręczył strażakom symboliczny klucz do budynku, a następnie przecięto wstęgę. Ogromnym i miłym zaskoczeniem było uhonorowanie jednostki OSP Niesułowo medalem Pro Masovia i wręczenie go przez Mariana Krupińskiego – Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Medal ten jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego tylko tym, którzy całokształtem swojej działalności wybitnie przyczynili się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Ponadto jednostka uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymała Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” za wieloletnią i ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polski. Zaproszeni goście w osobach władz sejmiku województwa mazowieckiego, gminy i powiatu, przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, pań z kół gospodyń wiejskich, a także sprzymierzeńców niesułowskiej społeczności mieli okazję poznać kulisy powstania remizy oglądając prezentację zawierającą zdjęcia z realizacji przedsięwzięcia oraz historię jednostki OSP Niesułowo opowiedzianej przez Piotra Zduńczyka.

Dzięki determinacji, poświęceniu, ciężkiej pracy członków jednostki OSP i całego społeczeństwa tej niedużej wioski oraz doskonałej współpracy z radą i wójtem Gminy Krasnosielc ziściło się ich marzenie – w Niesułowie stanęła długo wyczekiwana perełka –nowa, remiza z piękną salą bankietową wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz garażem dla samochodu strażackiego. Mieszkańcy przez wiele lat gromadzili materiały budowlane i środki finansowe na zrealizowanie inwestycji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Renaty Jasińskiej

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »