Październikowe świętowanie – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Ma na celu wyeksponowanie roli biblioteki, jako szczególnego miejsca w szkole. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był pod hasłem „Książka to dopiero początek…”. Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Krasnosielcu już po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta. W ramach uczczenia święta zaproponowaliśmy swoim czytelnikom mnóstwo atrakcji:

– Książka to dopiero początek … wielkiej przygody – wystawa książek przygodowych i podróżniczych, na której prezentowaliśmy książki takich autorów jak: A. Szklarski, Z. Nienacki, A. Stelmaszczyk;

– Książka to dopiero początek … wielkich marzeń i snów o przygodzie – wystawa bajek, baśni i książek fantastycznych. Na wystawie prezentowaliśmy książki o Muminkach, królewnach, czarodziejach i smokach. Wystawom towarzyszyły czytania fragmentów prezentowanych pozycji;

Nowości z bibliotecznej półki – wystawa nowych książek, które na świeżo wzbogaciły ofertę biblioteki;

– Biblioteka szkolna poleca – krótkie opisy książek, które warto przeczytać, prezentowane na stronie biblioteki i tablicy informacyjnej Samorządy Szkolnego Szkoły Podstawowej;

Książka to… konkurs literacki., w którym należało dokończyć zdanie i uzasadnić czym dla czytelnika jest książka. Mogło to być jedno, kilka zdań a nawet rymowanka;

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę – konkurs fotograficzny, którego celem było sfotografowanie osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała (twarz, dłoń, usta);

-Zostań mistrzem pięknego czytania – konkurs pięknego czytania dla uczniów klas I gimnazjum, przeprowadzony wspólnie z wychowawcami;

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą dziennikarzem telewizyjnym i internetowym –udział w nim wzięli uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum;

Najpopularniejsza książka Miesiąca Bibliotek Szkolnych – ranking czytelniczy, w którym czołowe miejsca wśród klas I – III zajęły przygody Żółwia Franklina i Samochodzika Franka, z kolei wśród klas IV – VI dużym powodzeniem cieszyły się książki o Koszmarnym Karolku, gimnazjaliści sięgali często po książki Ewy Nowak.

M. Sierak A. Sierak

pazdziernikowe-swietowanie-1 pazdziernikowe-swietowanie-2 pazdziernikowe-swietowanie-3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »