Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. to ważna data dla każdego Polaka – dzień kiedy nasza Ojczyzna odzyskała wolność po 123 latach zaborów. Święto Niepodległości skłania nas do refleksji nad wartościami stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy cała społeczność szkolna uczciła narodowe święto uroczystą akademią. Z tej okazji odbył się również Przegląd Pieśni Patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury, który był poprzedzony uroczystą mszą św., po której przedstawiciele władz lokalnych złożyli kwiaty i zapalili znicz w miejscach upamiętniających walkę w obronie Ojczyzny na trenie gminy. W Przeglądzie wzięło udział 17 solistów, duet oraz 4 zespoły. Można było wysłuchać takich utworów jak np.: „Ojczyzna” w wykonaniu Łucji Sendal, „Miejcie nadzieję”, który zaprezentował Kamil Stolarczyk, „To co ważne, blisko masz”, który zaśpiewała Dominika Orzoł, „Piechota” w wykonaniu Weroniki Zadrożnej, „Dziś idę walczyć mamo” w wykonaniu Oliwi Pióreckiej. Pięknie rozbrzmiewały też piosenki: „Rozkwitały pąki białych róż,” „Polskie kwiaty”, „Dziewczyna z granatem”, „Biały krzyż” w wykonaniu grupy dziewcząt z miejscowego gimnazjum. Wszystkie zaprezentowane utwory były niezwykle przejmujące.

Bardzo ważne są takie lekcje patriotyzmu, gdyż dzięki nim najmłodsze pokolenia mają okazję uświadomić sobie dlaczego istotne jest kultywowanie pamięci o przodkach, pielęgnowanie narodowej tradycji i dbałość o symbole narodowe.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »