Dzień czarnego kota

Dnia 17.11.2016 r. w PSP w Amelinie dzieci obchodziły Dzień Czarnego Kota.

Większość uczniów, aby uczcić to święto, ubrała się na czarno. Pani Ania, opiekunka Samorządu Uczniowskiego ubrana tego dnia w sukienkę w czarne koty, namalowała na twarzach przedszkolaków i uczniów piękne długie wąsy oraz różowe noski, jak na prawdziwe „Mruczki” przystało.

Cała społeczność szkolna (przedszkolaki, zerówka, klasy młodsze i starsze), obejrzała pierwszy odcinek serialu pt. ,,Siedem Życzeń”, który opowiada o wyjątkowym, spełniającym życzenia czarnym kocie. Seans wszystkim się bardzo podobał, a niektórzy nawet stwierdzili, że będą śledzić dalsze losy głównego bohatera Dariusza i jego czworonożnego czarnego pupila.

W tym dniu odbyło się czytanie książek, które opowiadały kocie historie. W przedszkolu i klasach młodszych ksiądz Szczepan czytał fragment książki Joanny Papuzińskiej pt. ,,Agnieszka opowiada bajkę”. Klaudia Kowalczyk w klasach IV – VI czytała natomiast fragment książki Barbary Nowackiej Dońskiej pt. ,,Historia życia czarnego kota’’.

W ten oto sposób próbowaliśmy „odczarować” zły urok czarnego kota i mamy nadzieję, że dzięki temu, spotkany na drodze, nigdy nie przyniesie nam w szkolnym życiu pecha!!!

dzzien-czarnego-kota dzzien-czarnego-kota-2 dzzien-czarnego-kota-3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »