Spektakl pt.: „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka”

We wtorek 22 listopada 2016 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie mieli przyjemność obejrzeć wspaniałe przedstawienie teatralne o tematyce profilaktycznej pt. „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka” w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego AKADA z Suwałk. Spektakl opowiadał o prawidłowych sposobach odżywiania się. Główny bohater przedstawienia, to król Płatko Owsiany I, władca planety Samozdrowie. Jej mieszkańcy nigdy nie chorowali. Wszyscy zdrowo się odżywiali: jedli dużo warzyw, owoców, płatki owsiane i pili dużo mleka, wody i zdrowych soków. Niestety planeta została zaatakowana przez Cyberneta, który wysłał na nią swoich szpiegów. Wykradli oni zapasy zdrowej żywności, porozrzucali na niej chipsy, pozostawiali hamburgery, hot dogi i inne fast foody. Król Płatko I prosi swego poddanego, generała Osiłka – najsilniejszego, najodważniejszego i najbardziej wysportowanego obywatela planety – o pomoc. Generał Osiłek udaje się na misję mającą na celu pokonanie Cyberneta i jego armii. Znajduje pomocnika Karola – chłopca, który całe dnie spędza przed telewizorem lub komputerem, objada się chipsami i słodyczami, wypija olbrzymie ilości coli. Karol zgadza się pomóc generałowi. Nagle na planetę Samozdrowie przybywa Cybernet. Chce on zahipnotyzować Karola i wszystkie Dziecioludy zgromadzone na sali i sprawić, by stali się oni leniami, nie uprawiali sportu i źle się odżywiali. Dzieci uczą Karola zdrowego, aktywnego trybu życia. Dzięki temu pomocnik generała odzyskuje dawną sylwetkę i sprawność. Postanawia też podstępem pokonać Cyberneta i nakarmić go tym, czego nie lubi, czyli… zdrowym jedzeniem. Tak też robi. W ten sposób pokonuje odwiecznego wroga planety Samozdrowie i staje się prawdziwym bohaterem. Postanawia też zmienić tryb swojego życia. Główni bohaterowie przedstawienia pokazali dzieciom jakie skutki niesie ze sobą spożywanie dużej ilości słodyczy i zbyt długie siedzenie przed telewizorem. Aktywne włączenie dzieci do spektaklu pozwoliło na sprawdzenie posiadanych wiadomości na temat sposobów dbania o własne zdrowie poprzez jedzenie warzyw, owoców, picie wody i uprawianie sportu. W trakcie przedstawienia dzieci z naszej szkoły miały możliwość pochwalenia się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością i umiejętnościami edukacyjnymi.

Humorystyczne i barwne przedstawienie wszystkim się bardzo podobało.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »