Mecz Orlen Wisła Płock-Kwidzyn

We wtorek 22 listopada 2016 r. uczniowie z Drążdżewa wybrali się na wycieczkę do Płocka. Głównym celem wyprawy był udział w meczu piłki ręcznej Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn.

Po 2,5 godzinnej podróży dotarliśmy do Płocka, gdzie na hali sportowej Orlen Arena mieliśmy okazję obejrzeć niezwykle wyrównany mecz obu drużyn. Po 2 rundach meczu był remis. Orlen Wisła prowadziła niemal przez całe spotkanie różnicą kilku bramek. MMTS kilka razy zbliżał się do różnicy dwóch bramek, a w ostatnich minutach podstawowego czasu gry zagrał bardzo dobrze w obronie, czym zmusił „nafciarzy” do prostych strat. Gola na 30:30, kilka sekund przed syreną zdobył Mateusz Seroka. Mecz był bardzo zacięty i do końca nie wiadomo było kto wygra. To tym bardziej cieszy nas, że mieliśmy okazję obejrzeć na żywo to wielkie sportowe widowisko. Kibicowaliśmy Wiśle Płock – gospodarzom meczu. Po dogrywce, nastąpiła seria rzutów karnych, ponieważ nowy regulamin PGNiG Superligi, nie przewiduje remisów. Ostatecznie Orlen Wisła Płock w dwunastej kolejce PGNiG Superligi pokonała, po rzutach karnych MMTS Kwidzyn wynikiem 39:37. Wicemistrzowie Polski umocnili się na czele tabeli grupy pomarańczowej. Po meczu odwiedziliśmy sklepik kibica, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki i akcesoria sportowe.

Po wielkiej porcji emocji, trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń tuż po godz. 23.00 wróciliśmy do Drążdżewa. Wycieczka była udana. Cieszy nas to, że na żywo mogliśmy obserwować zmagania w piłce ręcznej.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »