Spotkanie z ratownikami medycznymi

W dniu 22.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu w klasie pierwszej gościliśmy ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Wśród ratowników byli rodzice Zosi, uczennicy klasy pierwszej – państwo Ilona i Jarosław Wójcik oraz pan Kamil Chrostowski, który w bardzo ciekawy sposób przeprowadził warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Jednym z najciekawszych dla pierwszaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Zostały za to nagrodzone przez ratowników cukierkami. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, utrwaliły też numery alarmowe. Uwagę maluchów zwrócił sprzęt medyczny znajdujący się w walizkach i ambulansie, z którym miały okazję zaznajomić się i dowiedzieć się, co do czego służy. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Wychowawczyni klasy I

Alina Błaszkowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »