Dzień Wolontariusza

W dniu 26 listopada 2016 r. w Łomży odbyło się VI spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną pod hasłem „WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM” z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Społeczność szkolną z Drążdżewa w tym dniu reprezentowała pani Maria Cieszewska – opiekunka Szkolnego Koła Caritas, pani Magdalena Romanowska – członkini PZC, pani Justyna Rupińska oraz Katarzyna Romanowska z grupy przedszkolnej „Słoneczka”. Spotkanie zostało rozpoczęte Mszą św. w Katedrze Łomżyńskiej. Oprawę muzyczną przygotowali Członkowie Zespołu Carmen Fidei z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Oprawę liturgiczną eucharystii przygotowało Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży. Następnie w Auli Szkół Katolickich rozpoczęły się uroczystości związane z Konkursem dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas „Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: muzycznej i plastycznej, był również początkiem tegorocznej akcji dobroczynnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kasia Romanowska w tym dniu dzielnie wystąpiła na scenie prezentując utwór o Św. Antonim i tym samym zajęła III miejsce – w kategorii solo – przedszkole i klasy I-III. Kasia do występu przygotowywała się przez dłuższy czas. W przygotowaniach pomagała jej p. Maria Cieszewska i mama. Po konkursie, w trakcie obrad komisji mieliśmy możliwość i przyjemność zobaczenia występu Stowarzyszenia Ja i Ty z Łomży. Podczas przedstawienia osoby niepełnosprawne uświadomiły wszystkim jak ważne jest, aby nasz każdy dzień był dniem z uśmiechem na naszych twarzach, gdyż inaczej będzie on stracony. Cenne jest abyśmy otworzyli swe serca dla innych potrzebujących i nieśli im bezinteresowną pomoc. Wolontariusze działają charytatywnie przez cały rok, a okres Bożego Narodzenia jest czasem szczególnie wytężonej pracy. W tym dniu po raz 23 zapłonęła symboliczna świeca Caritas symbol solidarności z potrzebującymi. Każda świeca to środki na dożywianie i wakacje dla dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji. Dzień Wolontariusza to wspólne śpiewanie na cześć świętych, którzy tak jak wolontariusze nieśli radość i nadzieję potrzebującym. Codziennie każdy z nas jest wolontariuszem, który z pokorą pomaga drugiemu człowiekowi.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »