Konkurs czytelniczy

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu wspólnie z wychowawcami i nauczycielami języka polskiego zorganizowała dla uczniów klas pierwszych konkurs czytelniczy „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literaturą młodzieżową, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego. Konkurs miał też zachęcić uczniów do sięgnięcia po tradycyjną książkę, a także podnieść poziom czytelnictwa w klasach pierwszych.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach:

I- klasowy, wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych,

II- szkolny, wzięły w nim udział trzy najlepiej czytające osoby z każdej klasy.

W piątek 25 listopada 2016 roku w naszej bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu. Wzięły w nim udział następujące osoby: Bastek Natalia, Graczyk Jagoda, Oleksy Piotr, Popielarska Joanna, Różacka Wiktoria, Sendal Kinga, Sierak Liliana, Zarodkiewicz Julia, Żebrowska Magdalena.

Komisja w składzie:

– Krystyna Wierzbicka–Rybacka,

– Marzenna Sierak,

– Andrzej Sierak,

wysłuchała pięknego czytania fragmentów książek i wybrała „Mistrza pięknego czytania”. Została nim uczennica klasy I c Kinga Sendal. Nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej pani Krystyna Wierzbicka–Rybacka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

M.Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »