Święto Pluszowego Misia

W listopadzie, jak co roku w szkołach podstawowych, uczniowie świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciakom w czasie przerw i na lekcjach.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Z tej okazji odbyło się wiele „miniowych” konkursów i zabaw. W szkolnej bibliotece w Krasnosielcu można było obejrzeć wystawę książek o misiach: „Kubuś Puchatek”, „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, „Miś Paddington” i wiele innych. Dzieci obejrzały także ekranizacje przygód światowej sławy Misiów, takich jak „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Yogi” oraz wysłuchały piosenki z misiowych filmów. Dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszaków z Krasnosielca. Ponieważ w tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na tą uroczystość przybyły bajkowe postacie – Książkowe Wróżki i Pluszowy Miś. Pierwszaki miały do wykonania sporo misiowych zadań m. in.: do ułożenia misiowe puzzle, do odgadnięcia misiowe zagadki, czy też tajemniczo brzmiącą konkurencję Miś czy nie Miś – spośród różnych przedmiotów z zawiązanymi oczami uczniowie musieli wybrać misie, rozpoznawali misiowe piosenki, był też spacer po linie z misiem na rękach. Był też konkurs dla publiczności ze znajomości misiowych obyczajów. Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą kochać książki i dbać o nie. Następnie pani Dyrektor Anna Kardaś dokonała pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »