„Paluchy i Szuflady”

W czwartek 1 grudnia 2016 r. uczniowie klas I – III ze szkoły w Drążdżewie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem wycieczki był spektakl teatralny w Ostrołęckim Centrum Kultury pt. „Paluchy i szuflady” przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora z Łomży. Paluchy i szuflady” to cztery historie o zaszufladkowanych dzieciach. Każda z nich podejmuje temat braku tolerancji i akceptacji.

– „Śmieszny Grubasek” to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w rodzinie, w której nie ma miejsca na negatywne emocje, a już zupełnie niedopuszczalny jest smutek. Chłopiec jest grubaskiem, pociechą dla swoich rodziców, ale ofiarą prześladowań kolegów.

– „Śliczna” to historia o dziewczynce, która jest tak śliczna, że nikt nie traktuje jej poważnie. Siedzi na swoim tronie i jest przedmiotem uwielbienia. Jej jedynym przyjacielem jest Różowy Królik. Sytuacja zmienia się, kiedy ktoś obok tronu dziewczynki zostawia zgniłe serduszko.

– „Mały Saper” jest historią chłopca, który jest na froncie. Ma swój karabin, ale jego specjalnością jest rozbrajanie bomb. A jest ich niemało w domu, w którym mieszka. Bo wojna chłopca to wojna domowa, a właściwie wojna między jego rodzicami.

– „Brązowa z Daleka” to historia dziewczynki, która przybyła z innego, dalekiego kraju. Nie dlatego, że chciała, ale dlatego, że musiała. W jej kraju nie było bezpiecznie. W nowym miejscu czuje się samotna. Co noc rozmawia z księżycem, swoim jedynym sprzymierzeńcem.

Po spektaklu dzieci udały się do pobliskiego salonu zabaw „Urwis”. Na miejscu uważnie wysłuchały zasad, których należy przestrzegać podczas zabawy, po czym ruszyły w niezapomniane szaleństwo zabawy. Dzieci miały do dyspozycji duży i mały basem z kulkami, zjeżdżalnie, domki, ścianki wspinaczkowe i różnego rodzaju pojazdy: traktory, quady, motory, samochody i wiele innych. Chętnie korzystały z możliwości malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra X – Box Kinect składająca się z mini gier, w których gracz wykonuje czynności rękami, nogami oraz całym ciałem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Kolejną atrakcją był pobyt w pizzerii Da Grasso. Po sytym posiłku uczestnicy udali się w drogę powrotną do Drążdżewa. Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »