Światowy Dzień Walki z AIDS

W dniu 30 listopada 2016 r. w przeddzień Światowego Dnia Walki z AIDS uczniowie klasy VI ze szkoły podstawowej w Drążdżewie przygotowali uroczysty apel poświęcony problematyce AIDS. Za pomocą krótkiej scenki zapoznali nas z tą chorobą i drogami zarażenia. Głównym celem przedstawienia było utrwalenie wiedzy na temat dróg szerzenia się HIV oraz umiejętność odróżnienia zachowania ryzykownego od bezpiecznych form kontaktu z osobami zakażonymi. Ważnym przesłaniem przedstawienia było zagadnienie tolerancji i wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Nie powinniśmy bać się ludzi zarażonych, ani ich odtrącać, ponieważ w codziennych kontaktach nie są dla nas zagrożeniem, ale podobnie jak inne osoby nieuleczalnie chore potrzebują miłości, wsparcia, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. W swoim przekazie uczniowie uwypuklili również problem plotki i pomówień. Zwrócili uwagę, że często swoimi słowami czy zachowaniem krzywdzimy innych.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »