Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Co roku w dniu 3 grudnia obchodzony jest na całym świecie dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tegoż święta jest przybliżenie problemów osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością oraz eliminowanie strachu przed kontaktami z osobą niepełnosprawną. Szkolna biblioteka w Rakach po raz drugi włączyła się w obchody tego dnia. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach na temat: „Nie mam rąk, nie mam nóg – jak sobie poradzę!” oraz „Widzieć – to żadna sztuka!”. Dzieci próbowały malować przy pomocy ust i nóg, co okazało się rzeczą naprawdę niełatwą. Również poruszanie się po omacku budziło w wielu dzieciach obawy. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z problemami piątki niepełnosprawnych dzieci poprzez gazetkę na szkolnym korytarzu oraz poznać savoir – vivre w stosunku do osób z niepełnosprawnością.

Bibliotekarz Marzenna Orzeł

swiatowy-dzien-osob-niepelnosprawnych

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »