Konkurs „Biblioteka i jej skarby” rozstrzygnięty!

29 listopada w Bibliotece Szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Amelinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Literackim „Biblioteka i jej skarby”. W konkursie wzięło udział 59 utworów nadesłanych ze wszystkich szkół z Gminy Krasnosielc. Prace rywalizowały w 2 kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Zadanie konkursowe nie było łatwe, gdyż uczestnicy musieli napisać wiersz lub opowiadanie dotyczące biblioteki lub wybranej przez siebie książki. Jak się okazało, uczniowie, którzy przesłali własne teksty stanęli na wysokości zadania tworząc ciekawe i oryginalne utwory na bardzo wysokim poziomie. Niezależna komisja w składzie: Anna Nosek (przewodnicząca), Krystyna Wierzbicka-Rybacka, Aleksandra Rykaczewska i Beata Larenta wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Julia Marchewka
II miejsce: Iza Ferenc i Natalia Rawa

III miejsce: Antoni Włodarski

Wyróżnienia: Weronika Budna, Ania Heromińska, Michalina Mamińska, Kamila Wejner, Alan Wróbel, Tomasz Suchołbiak

I miejsce: Oliwia Płuciennik

II miejsce: Maciej Ryłka i Milena Grabowska

III miejsce: Wiktoria Pogorzelska

Wyróżnienia: Julia Gołota i Mateusz Bartosiewicz

W konkursie nie było przegranych, dlatego każdy uczestnik został nagrodzony drobnym upominkiem. Laureaci zaś otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a szczególnie laureatom, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

III miejce – Antoni Włodarski
Wyróżnienia – Weronika Budna, Ania Heromińska, Michalina Namińska, Kamila Wejner, Alan Wróbel, Tomasz Suchołbiak

III miejce – Antoni Włodarski

I miejsce – Oliwia Płuciennik