Jasełka w Amelinie

W ciemny wieczór, dawno temu…….

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale w Publicznej Szkole Podstawowej
w Amelinie dało się poczuć prawdziwą, świąteczną atmosferę już 14 grudnia. Cieszyć się wspólnie z nami z narodzin Dzieciątka przybyło wielu znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas ks.bp Tadeusz Bronakowski i proboszcz parafii w Amelinie ks. Sz. Borkowski. Przybyli również Wójt Gminy Krasnosielc p. Paweł Ruszczyński, Przewodniczący Rady p. Tomasz Olszewik. Radny p. Radosław Kowalczyk, sołtysi, jak również przedstawiciele kół gospodyń i straży. Nie mogło zabraknąć współorganizatorów całej uroczystości czyli rodziców , którzy w czasie przedświątecznej krzątaniny znaleźli odrobinę czasu, aby nie tylko przyjść i podziwiać swoje dzieci, ale także przygotować wiele dań wigilijnych.

Wszystkich przybyłych serdecznie powitała p. dyrektor Bogusława Więcek, która złożyła świąteczne życzenia .W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadziły dzieci, które w pięknych strojach przedstawiły tajemnicę nocy betlejemskiej. Jasełka przygotowali uczniowie klasy II i III.

Po występie dzieci głos zabrał JE ks bp Tadeusz Bronakowski i p. Paweł Ruszczyński.

Najważniejszym punktem uroczystości było dzielenie się opłtkiem – symbolem pojednania, bo jak pisał C.K. Norwid „ Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw spożywanych podczas wieczerzy wigilijnej.

Wspaniała atmosfera, cudowny nastrój, radość ze wspólnego świętowania pozwoliły poczuć prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt

Autor tekstu: Agata Wilkowska

Autor zdjęć: Anna Wosiak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »