Pamiętamy o starszych i samotnych

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czas rodzinnych spotkań, życzliwości, niesienia pomocy. I właśnie przed świętami w naszym przedszkolu już po raz trzeci realizujemy projekt pt. „Pamiętamy o starszych i samotnych”. W ramach tej akcji dzieci na zajęciach dowiadują się o potrzebie pamiętania o osobach, które nie mają przy sobie bliskich osób, niejednokrotnie chorych i o tym, że warto jest takim osobom pomagać. Pani Dyrektor, Nauczyciele, dzieci i ich rodzice wytypowali w każdej grupie kilka osób, które odwiedziły i obdarowały upominkami w postaci własnoręcznie upieczonych pierniczków, stroików świątecznych i kartek bożonarodzeniowych. Osoby, u których pojawili się nasi wychowankowie nie kryły wzruszenia z odwiedzin, dziękowały za pamięć, częstowały słodkościami i chętnie podpytywały się dzieci o czas spędzony w przedszkolu, a nawet o to, co chciałyby dostać od Mikołaja. Myślę, że była to wspaniała lekcja dla najmłodszych i niecodzienna, a jakże miła i wzruszająca dla tych nieco starszych.

Katarzyna Radomska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »