Kółko teatralne w Publicznym Samorządowym Przedszkolu w Krasnosielcu

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji.

Głównym celem kółka teatralnego jest zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznawanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych. Wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych zakończonych występem przed publicznością.

Zajęcia odbywają się od miesiąca października. Do tej pory przygotowaliśmy teatrzyk pt.: „Niech żyje król ziemniak”, który przedstawialiśmy młodszym dzieciom oraz „Jasełka” które wystawiliśmy na wigilii przedszkolaka.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach kółka teatralnego.

Iwona Chełchowska

mali-aktorzy-2 mali-aktorzy-1 mali-aktorzy-3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »