Dzień Kubusia Puchatka

Najsłynniejszy miś świata, wielki amator miodu, Kubuś Puchatek 18 stycznia obchodzi swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alena Alexandra Milne’a. Gdy w 1926 roku ukazała się książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka” jej autor, a także główny jej bohater miś stali się sławni na całym świecie.

Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej w Krasnosielcu odbyły się spotkania dla najmłodszych dzieci z klas I-III , poświęcone tej sympatycznej postaci, która towarzyszy dzieciom od wielu lat. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia przygód Kubusia Puchatka. Zaczęliśmy oczywiście od przypomnienia historii powstania książki o Misiu o małym rozumku. Dzieci chętnie brały udział w zabawach integracyjnych Ja jestem niedźwiadek, czy też stara zabawa Stary niedźwiedź mocno śpi. Podczas zabaw ruchowych – Kolorowe kąty, Lot pszczół uczestnicy urodzin Misia mogli brykać jak Tygrysek, fruwać jak pszczółki lub cichutko stąpać na paluszkach jak Prosiaczek. Były też zagadki i historyjki ze znajomości przygód Kubusia Puchatka. Na zakończenie każdy z uczestników zabawy otrzymał kolorowankę z Misiem. Zapraszamy na Dzień Kubusia Puchatka za rok a teraz do czytania książek o tym niezwykle sympatycznym Misiu. Jak zwykle Kubuś P. dziękuje Pani Agnieszce Gałązce za pomoc i cenne wskazówki w tworzeniu układów choreograficznych.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »