Program „Na Własne Konto” w Publicznym Gimnazjum w Krasnosielcu

logo

Program edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto” to dodatkowe zajęcia z podstaw ekonomii i przedsiębiorczości, które realizowane są w szkołach gimnazjalnych z terenów wiejskich przez jeden tydzień ferii zimowych. W gminie Krasnosielc program ten będzie realizowany już po raz drugi w Publicznym Gimnazjum.

W ramach zajęć uczniowie poznają tajniki oszczędzania, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw oraz rynku pracy, a także uczą się, jak rozwijać swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w planowaniu swojej kariery zawodowej. Zdobytą wiedzę wykorzystują w praktyce podczas II semestru, przygotowując pracę konkursową oraz biorąc udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej. Najlepsze szkoły i uczniowie otrzymują nagrody.

Obecnie realizowana jest już V edycja „Na Własne Konto” w której uczestniczy 35 szkół. Do tej pory w programie wzięło udział 10 000 uczniów z ponad 550 gmin z całej Polski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie w nich podstaw przedsiębiorczości.

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – organizacja pozarządowa, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Czas wolny dla uczniów będzie wykorzystany pożytecznie i przyjemnie. Poza zajęciami w szkole, uczniowie zobaczą pracę lokalnych przedsiębiorców oraz wyjadą na wycieczkę do Ostrołęki, aby poznać system funkcjonowania Banku PKO SA.

Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć tutaj: http://efrwp.pl

Szczegóły programu „Na Własne Konto”: http://www.nawlasnekonto.pl

Anna Brzozowa

Koordynator Programu

w Publicznym Gimnazjum w Krasnosielcu

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »