Spotkanie ze strażakiem w PSP w Rakach

12 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem zawodowej straży pożarnej – panem Krzysztofem Tupaczem. Pan Krzysztof bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda zwykły dzień pracy strażaka i co dzieje się, kiedy jest alarm i jednostka wyjeżdża by nieść pomoc. Poznali podstawowe indywidualne wyposażenie strażaka.

Pan Krzysztof opowiadał różne zdarzenia i przypadki ze swojej pracy. Przy okazji przestrzegał dzieci przed lekkomyślnymi zachowaniami, które mogą prowadzi do nieszczęścia. Zachęcał, aby w przypadku niebezpiecznych zdarzeń, zjawisk nie bali się dzwonić pod numer 998. Pod tym numerem uzyskają pomoc i być może uratują komuś życie. 

Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »