Nauka płynąca z bajek

2 lutego 2017r. dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach obejrzały teatrzyk profilaktyczny pt. „O rybaku i złotej rybce”. W ładnej scenerii, przy dźwiękach muzyki występowały kukiełki: rybaka, jego żony, marynarza i oczywiście złotej rybki. Chciwa i zła żona rybaka nie miała umiaru w swoich żądaniach i chciała by złota rybka spełniała jej każdą zachciankę. Zachłanność doprowadziła ją do zguby. Z pięknej bajki płynie mądre przesłanie – by w swoim życiu nie kierować się egoizmem i zachłannością. Pamiętajmy, że szczęścia nie dają nam rzeczy materialne. Prawdziwą wartością jest dobroć, przyjaźń i drugi człowiek.

Teresa Kaszuba

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »