Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

W dniu 2 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Krasnosielcu Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował imprezę w ramach kampanii społecznej Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie reprezentowali Panowie: Radny Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz Tomasz Jagodziński , Mateusz Rokicki. Gościliśmy też Pana Dariusza Mierzejewskiego – Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim reprezentowali: sier. Szt Monika Winnik – Rzecznik Prasowy KPP w Makowie Maz. ,mł. asp. Dariusz Matulewicz – Dzielnicowy Krasnosielca, mł. Asp. Adam Rzeczkowski – WRD w Makowie Maz.; Państwową Straż Pożarną w Makowie Maz. Reprezentowali – sekcyjny Rafał Piętka / absolwent naszej szkoły/ i strażak Krzysztof Woźniakowski. Władze gminne reprezentował Wójt Gminy Krasnosielc – Pan Paweł Ruszczyński.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy WORD w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym oraz starali się uświadomić , że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze , poza obszarem zabudowanym, musi mieć elementy odblaskowe: opaski, zawieszki, kamizelka a rowerzysta oprócz odblasków nie powinien zapominać o kasku na głowie. Policjanci z KPP w Makowie Mazowieckim omówili tematykę zawartą w filmie …tak, chcę być bezpieczny. Film składał się z pięciu części: I- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, II – Obcy, III- Zagrożenia ze strony zwierząt, IV – Materiały wybuchowe, V – Dopalacze, narkotyki. Strażacy z PSP w Makowie Maz. omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo –oddechowej.

Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów było losowanie roweru, szczęście uśmiechnęło się do uczennicy Publicznego Gimnazjum Patrycji Ciuchta z kl. II c . Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zestawy odblaskowe.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursach szkolnych – plastycznym i literackim „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem obydwu konkursów był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »