Pamiętamy o naszym patronie

Dnia 03.02.2017 r. w PSP w Rakach obchodzono Święto Patrona Szkoły – Bohaterów Powstania Styczniowego.
Najpierw uczniowie poznali najważniejsze wiadomości dotyczące przyczyn, przebiegu i skutków powstania styczniowego. Następnie obejrzeli wystawę obrazów przygotowaną przez bibliotekę szkolną. Na ich podstawie uczniowie poznali broń i umundurowanie z okresu XIX wieku, zobaczyli, jakie represje i prześladowania spotykały tych, którzy brali udział w powstaniu. Dzięki wystawie dzieci ( szczególnie klas młodszych) mogły lepiej zrozumieć tę trudną, ale ważną historię naszego kraju.
Kolejna część obchodów naszego święta odbyła się w plenerze. Uczniowie klas IV-VI udali się do miejsca , gdzie zostali powieszeni powstańcy. Zwane jest ono do dziś „ Szubienicą”. Tam przewodnicząca SU Katarzyna Glinka odczytała referat przybliżający ogólny zarys historii powstania styczniowego oraz przekazujący szczegółowe informacje dotyczące walk powstańczych na naszych terenach.
Na koniec uczniowie zapalili znicz i minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów.

Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »