Teatr profilaktyczny – „Królowa Śniegu”

W czwartek 2 lutego 2017 r szkołę w Drążdżewie odwiedził Teatr Magic z Białegostoku. Aktorzy przedstawili dzieciom z oddziałów przedszkolnych i uczniom klas I – III spektakl profilaktyczny będący adaptacją teatralną książki Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Spektakl opowiada historię pary dzieci, rodzeństwa – Gerdy i Kaja. Żyją oni w braterstwie i przyjaźni do dnia kiedy do oka chłopca dostaje się odłamek roztrzaskanego zwierciadła. Zniekształca on jego spojrzenie na świat, sprawia, że przestaje dostrzegać otaczające go dobro i piękno. Z dnia na dzień staje się złośliwy, krnąbrny i okrutny. Będąc pod wpływem tajemniczej kobiety znika bez śladu. Gerda pragnie za wszelką cenę odnaleźć Kaja, swego przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw. Wyrusza więc na wyprawę. Jej trudy zostają nagrodzone – dziewczynka odnajdzie bowiem ukochanego Kaja, a siła przyjaźni sprawi, że udaje się jej wyzwolić chłopca spod uroku lodowej damy. Baśń „Królowa śniegu” H. Ch. Andersena jest dziełem ponadczasowym. Uniwersalny przekaz sprawia, że ma ona niezwykłą wartość dla każdego pokolenia. Mimo upływu lat wciąż kształtuje wrażliwość najmłodszych. Uczy jak wielka jest siła oddania i przyjaźni. Udowadnia, że człowiek, który kocha, jest w istocie w stanie osiągnąć wszystko.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »