Szkoła podstawowa z Amelina druga w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej.

Uczniowie z12 szkół podstawowych powiatu makowskiego wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Nasz zespół trafił do grupy B wraz ze szkołami z Szelkowa, Karniewa, Krasnosielca, Gąsewa i szkoły nr 1 z Makowa Mazowieckiego.

Od pierwszego meczu, pokazaliśmy, że możemy liczyć się w walce o wyjście z grupy. Kolejno pokonywaliśmy Szelków 1:0, Gąsewo 5:0, 1 Maków Mazowiecki 4:0, Krasnosielc 3:0 i w ostatnim meczu grupowym decydującym o pierwszym miejscu w grupie Karniewo 1:0 Komplet 15 punktów i żadnej straconej bramki przy 14 strzelonych!

W półfinale czekał już na nas drugi zespół z grupy A – drużyna z Sypniewa. I tym razem po bardzo mądrej grze wygrywamy 2:0. Meldujemy się w finale bez straconej bramki w 6 meczach. Po rozegraniu 6 meczów, po naszych chłopcach było już widać zmęczenie turniejem (każdy mecz grano 12 min bez przerwy). Plan na finał zakładał ostrożną grę w „tyłach” i szukanie bramki po kontrze. Wszystko układało się świetnie przez 8 minut, a dwa gole po kontratakach zdobył kapitan Kacper Kowalczyk, niestety w końcówce wkradło się rozluźnienie i SP nr 2 z Makowa Mazowieckiego najpierw doprowadziła do wyrównania, a następnie zadała decydujące ciosy. Wynik końcowy 2:4. Byliśmy kilka minut od sprawienia dużej niespodzianki.

Za zajęcie drugiego miejsca drużyna otrzymała puchar, dyplom, oraz medale. Wielkie gratulacje!

Skład drużyny SP Amelin: Maciej Ryłka (bramkarz) – Piotr Perzanowski, Kacper Perzanowski, Jakub Kowalczyk, Kacper Kowalczyk (kapitan), Kacper Ryfa i Marcin Rutkowski.

Opiekun: Tomasz Rogala.

2   1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »