Słodkie Warsztaty Karmelowe w Amelinie

W dniu 9 marca naszą szkołę odwiedzili cukiernicy z Ełku ze słodkimi zajęciami warsztatowymi. Podczas szalenie interesującego spotkania wszyscy dowiedzieliśmy się jak robi się karmel, w jaki sposób zmienić jego kolor oraz jakie „narzędzia” potrzebne są do jego produkcji. Sympatyczni „zaklinacze karmelu” na naszych oczach wyczarowali przepyszne cukierki, które wspólnie pałaszowaliśmy jeszcze przed całkowitym wystygnięciem ciepłego karmelu. Punktem kulminacyjnym była własnoręczna „produkcja” mieniących się kolorami lizaków o przeróżnych kształtach, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Wszystkim warsztaty bardzo się podobały i na długo pozostaną w naszej pamięci, jako jedna z najsłodszych przygód jakie nas w naszej szkole spotkały.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »