Konkurs „Drzwi do wiosny” rozstrzygnięty

W związku ze zbliżającym się nieuchronnie końcem zimy i nadchodząca wiosną Samorząd Uczniowski PSP w Krasnosielcu postanowił rozweselić szkolne korytarze i poprawić humory wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. We wszystkich klasach szkoły podstawowej ogłoszono konkurs plastyczny „Drzwi do wiosny”. Zabawa polegała na wiosennym udekorowaniu drzwi własnej klasy od strony korytarza szkolnego. Dekoracje miały być estetycznie zakomponowane, barwne, wykonane z papieru kolorowego, bibuł, folii, tektury itp. I przytwierdzone trwale do powierzchni. Uczniowie zabrali się do roboty z werwą. Korytarz wystrzelił mnogością barw i ożywił się, że aż miło. Pojawiły się kolorowe kwietne łąki, motyle, brodzące nad sadzawkami bociany, zadowolone z wiosennego słońca żaby, krecik, jaskółki, roześmiane dzieciaki i w zwiewnej sukni sama pani wiosna. Wszystkie pomysły wymagały dużego nakładu pracy i zespołowego działania. Komisja konkursowa w składzie p. E. Błaszczak, p. E. Olkowska i s. A. Ciurzyńska, mając twardy orzech do zgryzienia, postanowiła przyznać
I miejsce klasom II b i III b – za oryginalne pomysły i samodzielność.
Wyróżnienia za dopracowanie szczegółów i barwność prac otrzymały pozostałe klasy biorące udział w konkursie.
Ale wyróżnienie honorowe należy się naszym państwu woźnym i szatniarkom. Ich radosna drużyna też spontanicznie włączyła się do naszej zabawy i udekorowała drzwi szatni. Brawo! Prawdziwe są słowa Marka Twaina, że „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. I rzeczywiście pokazujecie, że na wiosnę „znów wam ubyło lat”, a pogoda ducha was nie opuszcza. Gratulujemy.

M. Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »